<<< Powrót na główną

Nasz dom, do którego Państwa serdecznie zapraszamy 
leży w Skoczkowie na terenie Gminy Sulęczyno.

Sulęczyno już od dawien dawna jest uznawane za perłę Kaszub. 
Brak przemysłu w tym rejonie, mała gęstość zaludnienia, 
najczystsze jeziora w Polsce oraz duże obszary leśne 
to nasz skarb!

     W Sulęczynie i jego okolicach znajdują się:
- strzeżone kąpielisko,
- wypożyczalnie sprzętu wodnego
- szkoła żeglarstwa (można zrobić patent żeglarski,
- restauracje, bary,  puby,
- kort tenisowy i siłownia,
- stadnina koni.
Sulęczyno jest starą szlachecką osadą należącą w przeszłości do rodu Heidensteinów, a póĽniej Łaszewskich. Z XVIII wieku pozostał dwór szlachecki, obecnie hotel "Leśny Dwór", który wyróżnia się spośród tego typu obiektów na terenie środkowych Kaszub oraz neogotycki Kościół z barokowymi ołtarzami (obecnie w remoncie po katastrofie budowlanej).
Starsza część miejscowości jest położona na pagórkach, (wysokich skarpach polodowcowych), wzmocnionych urokliwymi murkami kamiennymi. Na terenie Gminy Sulęczyno znajduje się kilkadziesiat jezior, m.in: Gowidlińskie, Węgorzyno, Skarsino, Moczadło, Guścierz Duży i Mały oraz Jezioro Mausz, dł. 8 km i szer do 1,5 km, idealne na windserfing ! Przez gminę przepływa rzeka Słupia, często wykorzystywana o spływów kajakowych. Miejscowość jest idealną bazą wypadowa do zwiedzania całego pojezierza pomorskiego: Trójmiasto, Kartuzy, Bytów, Lębork, Łeba czy Ustka. Jest też idealnym miejscem dla osób pragnących połączyć aktywny wypoczynek na łonie natury z poznawaniem historii i kultury regionu.
Co warto zobaczyć w Sulęczynie i jego okolicach: - Wieżyca to najwyższe wzniesienie na Kaszubach ma 329 m.n.p.m., znajdują się tam 4 wyciągi narciarskie, dobrze przygotowane trasy narciarstwa biegowego oraz saneczkowe trasy zjazdowe, - Cmentarzysko Gotów, kręgi kamienne i kurhany, znajdujące się    pod Węsiorami, - Skansen Kaszubski we Wdzydzach, - Skansen w Klukach, - Zabytkowy tartak drzewny, - Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, - Ołtarz papieski w Sierakowicach z Pielgrzymki Ojca Świętego    z 1999r., - Zamek krzyżacki z XV w., - Najstarszą w Europie elektrownię wodną w Soszycy. W Mściszewicach (najbliższe otoczenie Skoczkowa): - rezerwat geologiczny głazów narzutowych - kurhany ( w zach. części) - mały uroczy kościółek - Niedaleko naszego domu jedno z najwyższych wzniesień na Kaszubach - Łysa Góra